ОСНОВНІ ВИМОГИ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ НАУКОВОЇ СТАТТІ

НАЗВА статті має відображати її зміст і мету.
ТЕМА повинна відповідати профілю журналу, наукова аргументація – бути логічною і переконливою.
Крім того, стаття повинна містити такі необхідні елементи (без визначення рубрик) як: виклад основного матеріалу дослідження з обґрунтуванням отриманих результатів; висновки з проведеного дослідження і перспективи подальших розвідок у даному напрямі; актуальність і практична значущість статті; дотримання доцільності та якості посилань з літературних джерел.
ПОРЯДОК РОЗМІЩЕННЯ ТЕКСТУ СТАТТІ
Прохання до авторів по можливості дотримуватися такого порядку розміщення тексту статті:
- назва;
- прізвище автора(ів); установа(и), в яких працюють автор(и);
- коротке резюме статті;
- ключові слова;
- вступ з обґрунтуванням визначеного завдання дослідження;
- матеріали та методи;
- результати;
- обговорення;
- висновки;
- список використаної літератури.
РЕЗЮМЕ, КЛЮЧОВІ СЛОВА
РЕЗЮМЕ є короткою характеристикою тематичного змісту статті. У ньому необхідно вказати, що нового містить даний матеріал, чітко відобразити мету, об’єкт і методи дослідження, основні результати та висновки. Рекомендований обсяг резюме 500–800 друкованих знаків.
КЛЮЧОВІ СЛОВА повинні містити 8–10 слів і словосполучень і бути унікальними, інформативними. Наприклад, такі слова, як «лікування» або «вагітність», не є чимось унікальним і не допоможуть у пошуку та ідентифікації статті.
ОФОРМЛЕННЯ ТАБЛИЦЬ, ДІАГРАМ, ІЛЮСТРАЦІЙ, ФОТО
Кожен ілюстративний матеріал (фотографії, малюнки, рентгенограми, графіки, діаграми і таблиці) подається або в оригінальному виконанні (фотографії, малюнки), або окремим файлом на електронних носіях у форматі TIF, EPS; текст-підпис – окремо у форматі Word (з відповідною нумерацією).
Малюнки та фотографії повинні бути чіткими і контрастними. На кожній світлині ставиться її номер, прізвище автора і назва статті, а також позначається верх малюнка.
Однотипні ілюстрації повинні бути однаковими за розміром, масштабом, характером подання інформації.
Посилання та примітки до таблиць, підписи до малюнків і фотографій розміщуються безпосередньо під ними.
ОФОРМЛЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО РУКОПИСУ
Електронний рукопис надається з обов’язковим зазначенням використаного текстового редактора. Не слід розбивати статтю на окремі файли. Не рекомендується переносити слова в текстовому редакторі (відключити функцію перенесення). Знаки, недоступні вашому текстовому редактору (грецькі літери, математичні формули тощо), не слід писати від руки, їх необхідно позначити уніфікованим кодом (наприклад, альфа, @, # і т. п. для грецької букви α).
ОФОРМЛЕННЯ ФІЗИЧНИХ ОДИНИЦЬ І ТЕРМІНІВ
Всі фізичні величини і одиниці наводяться в СІ, терміни – згідно з анатомічною та гістологічною номенклатурами, діагностика – за діючою Міжнародною класифікацією хвороб, лікарські препарати – за міжнародними назвами, тест-системи, реактиви, обладнання, прилади – з зазначенням виробника, країни.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Список використаної літератури оформлюється згідно з ДСТУ ГОСТ 7.1: 2006.
На кожне джерело в списку повинно бути хоча б одне посилання в тексті статті. Відсутність таких посилань може бути підставою відмови у публікації статті.
Допускаються посилання на власні роботи авторів статті (самоцитування), але не більше 25% від загальної кількості джерел.