Академічна мобільність студентів-медиків. Нова ініціатива МОЗ

Триває інформаційна кампанія МОЗ щодо навчання студентів-медиків. В рамках кампанії міністерство публікує листи-роз’яснення про можливості університетів для поліпшення навчального процесу. Останній меседж міністерства –   академічна мобільність.

Міністерство охорони здоров’я заохочує студентів та університети активно використовувати право на академічну мобільність, оскільки вона дає ряд унікальних можливостей. Для медичної галузі – це шанс швидко вивести освіту на якісно новий рівень. Академічна мобільність передбачає, що студенти-медики та викладачі можуть навчатися протягом певного терміну чи прослухати окремі дисципліни в інших українських медичних університетах або за кордоном.

Так, навчання на лікарських спеціальностях за кордоном є повноцінною частиною навчання в Україні, оскільки відбувається паралельно з основною освітою в університеті. Студент під час такого навчання може поспілкуватись, обмінятись досвідом та подискутувати зі студентом-медиком з Португалії, Іспанії чи іншої країни. Також під час академічної мобільності студент стає частиною культурного обміну, має можливість побачити іноземну систему освіти та отримати доступ до найновішої літератури та досліджень.

Дисципліни, які прослухав студент в іншому університеті, перезараховують до індивідуального навчального плану. Студент може самостійно обирати університет та дисципліни, які хоче прослухати. При цьому не потрібно брати академічну відпустку, а місце навчання та стипендія, якщо інше не визначено договором, зберігаються за студентом.

Щоби скористатись можливістю академічної мобільності, студенту потрібно звернутись до відповідного відділу в університеті. Медичним закладам вищої освіти для забезпечення академічної мобільності рекомендується прийняти положення про академічну мобільність та укласти довгостроковий договір про співпрацю з можливістю обміну.

Відповідного листа-роз’яснення МОЗ України надіслало керівникам закладів вищої освіти, що належать до сфери управління міністерства.

 

За матеріалами МОЗ

Leave a Comment

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH