КРОКИ МОЗ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИСОКОГО РІВНЯ НАДАННЯ НЕОНАТАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ В УКРАЇНІ

 

17 листопада – Cвітовий день передчасно народжених дітей

Щороку 15 млн дітей у світі народжуються раніше терміну, а в Україні – близько 20 тис. Ускладнення в результаті передчасних пологів є основною причиною смерті дітей у віці до 5 років. Забезпечення якості життя глибоконедоношених новонароджених та виходжування дітей з малою масою тіла потребує впровадження сучасних світових стандартів інтенсивної терапії. Ці стандарти ґрунтуються на забезпеченні медичних закладів сучасним обладнанням, високопрофесійними медичними кадрами, безперервному навчанні лікарів та медичних сестер.

Кроки МОЗ України щодо  забезпечення високого рівня надання неонатальної допомоги

У найближчих планах МОЗ України та міжнародних партнерів для досягнення високого рівня надання неонатальної допомоги:

  1. Забезпечення сучасним обладнанням регіональних перинатальних центрів

Асоціація неонатологів Польщі спільно з Фундацією медичної допомоги дітям надасть необхідне обладнання в українські заклади.

  1. Підвищення кваліфікації українських неонатологів

Найближчим часом визначать 3 кращих перинатальних центри України, на базі яких відкриються тренінгові центри для навчання неонатологів. Також тривають програми стажування за кордоном для українських лікарів.

Робота українських неонатологів має базуватись на кращих світових стандартах і міжнародних протоколах надання допомоги новонародженим. У травні цього року МОЗ України передало в обласні департаменти охорони здоров’я для подальшого розповсюдження перекладені українською рекомендації Польського товариства неонатологів «Стандарти надання медичної допомоги новонародженим в Польщі». Видання містить 28 порад щодо принципів клінічної практики й догляду за новонародженими дітьми.

  1. Зовсім скоро, наприкінці листопада, Україна отримає нові міжпрофільні Європейські стандарти охорони здоров’я для новонароджених

Це – перші міждисциплінарні протоколи, які протягом останніх п’яти років розробили 220 фахівців з 35 країн. Вони дозволять гармонізувати лікування недоношених та хворих новонароджених в Європі.

Стандарти представлять в Брюсселі в Європейському парламенті 28 листопада 2018 року, після чого передадуть Україні, як учасниці цього проекту. Також вони будуть доступні на сайті https://newborn-health-standards.org/. Ці стандарти стануть основою для розробки і реалізації стандартів і клінічних рекомендацій на національному рівні.

За матеріалами МОЗ

Leave a Comment

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH