КС РОЗГЛЯНЕ ЗАКОННІСТЬ МЕДРЕФОРМИ

Конституційний Суд України прийняв рішення відкрити конституційне провадження за поданням 59 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України закону про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення.

“Ухвалою колегії відкрито конституційне провадження у справі. Здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні Великої палати суду”, – зазначається на сайті КС України.

У лютому Конституційний суд України прийняв до розгляду подання групи народних депутатів, серед яких Ігор Шурма, Тетяна Бахтєєва, Юрій Бойко, Михайло Папієв, Нестор Шуфрич, Олександр Вілкул, Михайло Добкін, Дмитро Добкін (усі – “Опозиційний блок”), позафракційні Олег Мусій про визнання неконституційним закону про реформування системи охорони здоров’я (законопроект №6327).

У поданні парламентарії вказали, що оскаржуваний закон запроваджує механізм, який змінює пряме бюджетне фінансування установ охорони здоров’я, які надають безкоштовну медичну допомогу громадянам, тільки на часткову оплату медпослуг з боку держави, що не відповідає ст.22 і ст.49 Конституції. Крім того, народні депутати заявили, що положення закону недостатньо чіткі і конкретні, а тому можливе їх неоднозначне тлумачення.

Leave a Comment

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH