Лікар чи менеджер?

У Міністерстві охорони здоров’я України підготували проект змін, який передбачає поділ функцій головних лікарів лікарень.

Як зазначила на своїй сторінці у Facebook  в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, “Головні лікарі зараз тягнуть величезний масив роботи, який у багатьох розвинених країнах світу виконуєють два фахівці – директор, який займається ключовими адміністративними питаннями, та управлінець, що курує всі медичні процеси. Це допомагає не перевантажувати одну людину та ефективніше налагоджувати роботу медзакладу.

Згідно з проектом, медичний директор буде незалежнішим від генерального директора, матиме повноваження ухвалювати управлінські рішення самостійно, удосконалювати медичні послуги, організовувати пацієнтоорієнтоване лікування, самостійно підбирати медичні кадри тощо. А генеральний директор займатиметься розвитком лікарні, координацією роботи закладу, залученням інвестицій, господарською діяльністю.

Наказ набире чинності 1 січня 2019 року. Головні лікарі, які вже уклали чи укладуть трудові договори до того моменту, працюватимуть за старою моделлю – керуватимуть і адміністративними, і медичними процесами – до терміну, визначеного у договорі. Після завершення терміну дії договору головні лікарі зможуть пройти конкурс як на посаду генерального директора, так і на посаду медичного директора закладу охорони здоров’я.

Leave a Comment

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH