Міжнародна конференція “Реабілітація глибоконедоношених дітей та дітей раннього віку: українські реалії”

26 жовтня 2018 року в м. Києві Асоціація батьків передчасно народжених дітей “Ранні пташки” спільно з Міністерством охорони здоров’я України, Асоціацією неонатологів України, ДЦ “ІПАГ НАМН України” та НМАПО ім. П.Л. Шупика проводять Міжнародну конференцію «Сучасні підходи до реабілітації глибоконедоношених дітей та дітей раннього віку: українські реалії».

Напередодні Всесвітнього дня передчасно народженої дитини, який відзначається щорічно 17 листопада, ця тема вкрай актуальна та важлива. Глобальний звіт ВООЗ свідчить: щорічно передчасно народжується близько 15 млн. новонароджених (більш ніж кожний 10 новонароджений світу). Всі новонароджені є вразливими, але передчасно народжені діти є найбільш вразливими. Багато з них вимагає особливої уваги, щоб просто залишитися в живих. Смертність новонароджених в перший місяць життя становить 40%  усіх смертей серед дітей віком до 5 років. Недоношеність є найбільшою причиною смертності новонароджених у світі та другою провідною причиною всіх дитячих смертей після пневмонії. Багато недоношених дітей, які виживають, стають інвалідами. В Україні, на жаль, ця категорія дітей найбільш вразлива та незахищена.

Голова Асоціації батьків передчасно народжених дітей “Ранні пташки” Олександра Балясна розповіла, що за статистикою, в Україні щорічно народжується близько 20 тис. недоношених малюків, 3700 з них – з дуже малою масою тіла (менше 1500 грамів), в тому числі близько 1200 дітей з екстремально малою масою тіла (менше 1000 грамів). Згідно з Наказом МОЗ, з 1 січня 2007 року в Україні реєструється кожен малюк, що народився, починаючи з 22-го тижня вагітності та/ або з вагою від 500 г.

«Незрілість органів та систем організму передчасно народжених дітей та вплив ускладнень при вагітності та пологах зумовлюють певні ризики порушення розвитку, які слід своєчасно діагностувати та проводити необхідні медичні та реабілітаційні заходи», – – підкреслює завкафедрою неонатології НМАПО ім. Шупика Єлизавета Шунько.

Відповідно, процес виходжування та реабілітації таких новонароджених для лікарів-неонатологів та батьків є значно складнішим та недешевим процесом. «Ми переконані, – зазначає Олександра Балясна, – що конференція є чудовою нагодою дізнатися про світовий досвід прогресивних підходів виходжування та реабілітації недоношених дітей і є важливим заходом у підвищенні професіоналізму та світогляду лікарів та обізнаності батьків».

Забезпечення якості життя глибоконедоношених новонароджених та виходжування дітей з малою масою тіла потребує впровадження сучасних світових стандартів інтенсивної терапії. Ці стандарти ґрунтуються на забезпеченні медичних закладів сучасним обладнанням, високопрофесійними медичними кадрами, безперервному навчанні лікарів та медичних сестер. Тож, метою конференції є впровадження прогресивних підходів виходжування та реабілітації недоношених дітей, шляхи налагодження сучасного катамнестичного супроводу для передчасно народжених малюків та прямий діалог з кращими фахівцями галузі.  «Народивши немовля на 25 тижні, – розповідає Giedrė Šopaitė-Šilinskienė, мама з досвідом реабілітації дитини з екстремально низькою масою з Литви, – наша родина пережила дуже багато труднощів. Ми зібрали велику кількість інформації і спробували безліч методів лікування не тільки в Литві, а й за кордоном. Я хочу поділитися своїм досвідом з українськими батьками, щоб надихнути їх на пошук найкращих шляхів допомоги дітям з особливими потребами».

На конференції розглядатимуться такі питання:

 • передчасно народжені діти: українські реалії
 • досвід роботи українських реабілітаційних центрів,
 • стратегія супроводу росту і розвитку передчасно народжених дітей,
 • реабілітація дітей з особливими потребами,
 • стабілізація новонароджених з дуже низькою масою при народженні,
 • особистий досвід мам з виходжування та реабілітації у Литві,
 • практика реабілітаційних центрів у Польщі

В прес-конференції беруть участь:

 • Лінчевський Олександр Володимирович – заступник міністра охорони здоров’я України
 • Мартинюк Володимир Юрійович – керівник Українського медичного центру реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи МОЗ України, головний дитячий невролог МОЗ України, к.м.н
 • Знаменська Тетяна Костянтинівна – президент асоціації неонатологів України, доктор медичних наук, професор, заступник директора з перинатології ДУ “Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України”
 • Кирилова Людмила Григорівна – завідуюча відділенням психоневрології для дітей з перинатальною патологією та орфанними захворюваннями ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка О.М.Лукянової НАМН України», лікар невролог дитячий, доктор медичних наук
 • Шунько Єлизавета Євгенівна – завідуюча кафедри неонатології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Неонатологія», доктор медичних наук, професор
 • Балясна Олександра Валеріївна – засновник та голова Асоціації батьків передчасно народжених дітей “Ранні пташки”, мати дівчинки, що з’явилася на світ з вагою 1270 грамів.
 • Анна Дилевська, фізіотерапевт, Інститут Матері та Дитини у Варшаві (Польща).
 • Giedrė Šopaitė-Šilinskienė – мама з досвідом реабілітації дитини з екстремально низькою масою з Литви.

 Прес-конференція відбудеться 26 жовтня 2018 року о 10.30

Місто проведення: м. Київ, вул. Антоновича, 50 конференц-хол «Депо»
(ст. м. Олімпійська)

Початок реєстрації на прес-захід – 10.00.

Вхід тільки за попередньою реєстрацією.

З питаннями реєстрації та за додатковою інформацією звертатися:
Введенська Альона, телефон та
viber 050-462-52-53 https://www.facebook.com/ppt.adv

e-mail  ppt_adv@ukr.net

Leave a Comment

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH