Ольга Богомолець: «Хто блокує реформу охорони здоров’я?»

За словами О. Богомолець, сьогодні існує величезна кількість маніпуляцій, перекручувань та брехні щодо реформи охорони здоров’я.  На її думку, необхідно внести ясність в питання: хто блокує реформу охорони здоров’я?. Адже  реформа має базуватися на кількох “китах” — автономізації медичних закладів, оплаті за послугу (“гроші йдуть за пацієнтом”) та загальнообов’язковому державному медичному страхуванні, яке дозволить повністю забезпечити коштами реформу, уникнути дефіциту грошей та ризику їхнього розподілення в ручному режимі. При цьому, головним принципом мед реформи має стати створення доступної, якісної і безоплатної для людей медицини.

При цьому голова Комітету ВР з питань охорони здоров’я  на своїй сторінці у Facebook категорично заявила, що вона «проти впровадження платної медицини, проти безпідставного закриття лікарень та скорочення лікарів, проти знищення швидкої допомоги». Натомість вона – за справжню медичну реформу, «спрямовану на покращення доступності і якості медицини та зменшення захворюваності й смертності, за збільшення тривалості якісного щасливого життя українців».

При цьому голова комітету ВР з питань охорони здоров’я нагадала, що саме вона є ідеологом реформування медицини. В рамках цього реального реформування Ольга Богомолець є автором закону, яким впроваджено принцип «гроші йдуть за пацієнтом». «Цей закон підтримали представники всіх політичних сил. Він мав запрацювати з листопада 2017 року, але МОЗ не підготувало нормативну базу для своєчасного початку його роботи. Автономізація медичних закладів відбулася лише частково, принцип “гроші йдуть за пацієнтом” на вторинному і третинному рівні не впроваджено, зате Національну службу здоров’я, яка консолідує в одних руках понад 100 мільярдів гривень і обходиться державі у 200 мільйонів – створено якнайшвидше», – заявила народний депутат.

Вона впевнена, що задля повноцінного фінансування життєво важливих послуг медичній галузі потрібні додаткові 100 млрд гривень. «Комітет з питань охорони здоров’я неодноразово звертався до МОЗ та до Уряду з проханням передбачити видатки на охорону здоров’я в бюджеті на 2018 рік на рівні не менше 5 % ВВП при потребі у 7 %. Але МОЗ погодилося лише на 3,5 %. Це означає, що «гроші підуть лише за обраними”. А саме – лише за 27% зі 100 тисяч онкохворих, за 30 % з 500 тисяч хворих на серцево-судинні хвороби (інфаркти та інсульти)», – повідомила голова профільного парламентського комітету.

Задля забезпечення хворих і системи охорони здоров’я коштами Ольга Богомолець також розробила законопроект про загальнообов’язкове державне медичне страхування, яке буде здатне покрити життєво важливі потреби громадян в якісних і безоплатних медичних послугах.

При цьому, на її думку, єдиною метою так званої «медреформи» стало створення вищезгаданої Національної служби здоров’я, яка «буде живитись на життях людей». Бо, підкреслила нардеп,  жодних інших кроків, які б дійсно покращували ситуацію в медицині, зроблено не було.

 

 

Leave a Comment

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH