ОСНОВНІ НАПРЯМИ ФАРМПОЛІТИКИ. МОЗ УКРАЇНИ ПРЕЗЕНТУВАВ ОСНОВНІ КРОКИ У СФЕРІ РЕГУЛЮВАННЯ ФАРМРИНКУ НА КОНФЕРЕНЦІЇ ISPOR У ВАРШАВІ

Україна є активним членом ISPOR з 2008 року. Основною метою діяльності цього товариства є підвищення ефективності та раціональності використання ресурсів у системі охорони здоров’я  для поліпшення здоров’я населення.

Цьогорічна конференція ISPOR, яка відбулася у Варшаві,  була присвячена розвитку оцінки медичних технологій для формування справедливого ціноутворення на лікарські засоби та ефективного управління державними закупівлями в охороні здоров’я.

Під час конференції українська сторона презентувала основні напрями фармполітики у сфері регулювання фармринку. За словами заступника міністра Р. Ілика, «найголовніші виклики, що стоять перед Україною у сфері регулювання обігу лікарських засобів – це доступ, якість і ефективність лікарських засобів, захист громадян від безконтрольного прийому лікарських засобів і створення умов для розвитку інновацій у фармацевтичній галузі. Усі ці завдання ми заклали в наш комплексний план дій на 6 років – стратегію забезпечення населення ліками до 2025 року”.

На думку заступника міністра, досягнення поставлених цілей базується на розвитку оцінювання  медичних технологій, впровадження європейських правил біоеквівалентності як обов’язкової вимоги до лікарських засобів, запровадженні унікального маркування та кодування упаковок препаратів і розвитку електронних інструментів охорони здоров’я. Це прогресивні практики, що допомагають у всьому світі поліпшувати доступ пацієнтів до якісних та ефективних ліків та раціонально використовувати кошти бюджету на закупівлю найнеобхідніших лікарських засобів для населення.

Також безперечними пріоритетами залишаються розвиток та удосконалення Національного переліку основних лікарських засобів і оновлення та розширення програми реімбурсації “Доступні ліки”.

За матеріалами МОЗ

Leave a Comment

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH