ПРОФЕСІЙНЕ ЛІЦЕНЗУВАННЯ ЛІКАРІВ: НОВА СИСТЕМА ДОСТУПУ ДО ЛІКАРСЬКОЇ ПРОФЕСІЇ

Концепція професійного ліцензування лікарів пропонує впровадити нову систему доступу до лікарської професії. До 2024 року всі українські лікарі мають інтегруватись у міжнародну лікарську спільноту з належним рівнем знань і професійних навичок.

Введення ліцензування передбачає зміни з моменту вступу до медичного університету – введено прохідний бал 150 за обов’язкові предмети як для студентів-бюджетників, так і для студентів-контрактників.

Щодо нової системи безперервного розвитку лікарів, то передатестаційні цикли скасовуються. Лікарю надається право обирати, де вчитися і які курси обирати. Система нарахування балів змінюється — буде зараховуватися як формальна, так і самоосвіта, і неформальна освіта.

Ліцензію лікаря потрібно підтверджувати кожні три роки. При підтвердженні ліцензії враховуватиметься особисте освітнє портфоліо та історія медичної практики. У випадку недбалості чи суттєвих помилок лікаря, ліцензію може бути призупинено або анульовано. Професійна ліцензія ліквідує колективну безвідповідальність і впроваджує персональну відповідальність лікаря за прийняття клінічних рішень та якість надання допомоги.

Органом, що видає ліцензії стане Ліцензійна рада з 30 обраних лікарів. Можливе залучення до складу Ліцензійної ради іноземних експертів.  Україна визнає ліцензії країн ЄС, США, Ізраїлю, Канади, Японії.

Постанова уряду, що впроваджує це, вже прийнята, розробляються нормативно-правові акти МОЗ України.Перехідний період триватиме 5 років: 2020−2024 рр. Лікарі складуть спеціальний ліцензійний іспит.

Нині фактично відсутній дієвий механізм персональної відповідальності перед пацієнтом за якість наданої медичної допомоги. У МОЗ впевнені, що нова система навчання, перенавчання і відповідальності створить якість медичної допомоги та підвищить довіру до лікарської професії – переконані в МОЗ.

Знайомтеся з текстом проекту Концепції професійного ліцензування лікарів і вносьте свої пропозиції за посиланням: http://moz.gov.ua/…/5589-reform_physicians_licensing_2018_0…

За матеріалами http://moz.gov.ua

Leave a Comment

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH