Розвиток медичного страхування в Україні. Наступний крок МОЗ

9 жовтня 2018 року в Американській торговельній палаті (АСС) заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк зустрівся з представниками страхового ринку України.

Темою зустрічі стало впровадження доступного медичного страхування як наступного етапу реформування системи охорони здоров’я. «Для того  щоб у  2020 році медичне страхування стало доступним для кожного десятого українця, ми починаємо працювати вже сьогодні. І ця зустріч — перший крок», — зазначив  Павло Ковтонюк. При цьому заступник міністра зазначив, що спершу має з’явитися інститут медичної послуги, запрацювати ринок медичних послуг з конкуренцією автономних лікарень-підприємств та повноцінна електронна система охорони здоров’я для контролю надання послуг. У пацієнта має бути вибір лікаря та медзакладу. Без цього страхування буде лише фейком

У 2020 році в Україні з’явиться державна програма медичних гарантій, яка покриватиме усі рівні медичних послуг, включно із стаціонарними. Паралельно з 2020 року в Україні має розпочатися активний розвиток медичного страхування. Політика МОЗ України — забезпечити кожній людині в Україні гарантоване покриття основних медичних послуг первинної, спеціалізованої, екстреної допомоги через Національну службу здоров’я. І додатково — дати роботодавцям, державним установам, місцевій владі та пацієнтам усі можливості скористатися з переваг страхування.

Міністерство охорони здоров’я бачить розвиток страхової медицини в Україні саме у формуванні конкурентного ринку, на якому пацієнт та роботодавець має вільний вибір страховика.

За матеріалами МОЗ

Leave a Comment

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH