ШВИДКІСТЬ «ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ»

У МОЗ вирішили перевірити швидкість «Швидкої допомоги». У результаті дослідження за участю міжнародних експертів було визначено, що в Україні автомобіль швидкої медичної допомоги доїжджає до пацієнта за 8,5 хвилини, а понад 50% невідкладних викликів закінчилися госпіталізацією пацієнтів.

«Середній час реагування швидкої допомоги на виклик (з моменту отримання повідомлення бригадою і до першого контакту з пацієнтом) – 8,5 хвилини, в межах 10 хвилин здійснюються 56% від усіх викликів, в межах 20 хвилин здійснюються 94% від усіх викликів. Середній час перебування на місці події – 17 хвилин. Середній час транспортування до лікарні – 10 хвилин. 53,7% невідкладних викликів закінчилися транспортуванням до лікарні та госпіталізацією пацієнтів», – зазначили у МОЗ.

Як зазначається, вперше якість роботи екстреної медичної допомоги оцінена не за результатами паперової статистики, а під час незалежного дослідження. У кожному регіоні України протягом 3 діб волонтери спостерігали за роботою бригад швидкої, а методологію дослідження та оцінки результатів розробили експерти ВООЗ.

У МОЗ пояснили, що групи спостерігачів працювали у 26 довільно обраних населених пунктах (з населенням більше 10 000 людей), на 30 підстанціях швидкої допомоги. Вони провели чергування із бригадами і виїжджали переважно на виклики, пов’язані з травмами, втратою свідомості, скаргами на серцево-судинні чи легеневі проблеми.

За матеріалами МОЗ

Leave a Comment

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH