УРЯД ПЛАНУЄ ПРОВЕСТИ ЗРІЗ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ-МЕДИКІВ

Найближчим часом уряд може погодити проведення в Україні міжнародного моніторингового дослідження знань студентів-медиків. Відповідне рішення Кабінету Міністрів України дость змогу закупити та провести міжнародне моніторингове дослідження якості вищої медичної освіти. За допомогою цього дослідження можна буде порівняти рівень підготовки українських студентів-медиків з міжнародними стандартами.

Моніторингове дослідження проводиться у багатьох країнах світу та розробляється іноземною агенцією – Національною радою медичних екзаменаторів. Планується, що таке дослідження пройдуть українські студенти-медики четвертих курсів 2018/19 навчального року. На проведення цього іспиту в Державному бюджеті на 2018 рік закладено близько 21 млн грн.

Міжнародне моніторингове дослідження є важливим інструментом для об’єктивної оцінки якості української медосвіти, оскільки надає можливість:

• порівняти рівень підготовки українських студентів-медиків з рівнем студентів з інших країн;
• на основі отриманої інформації розробити рекомендації щодо поліпшення навчальних планів для студентів-медиків. Адже дослідження відображатиме, які саме знання українських студентів потребують удосконалення, а у яких питаннях їхня підготовка відповідає або перевищує міжнародний рівень;
• підготуватися ЗВО до здачі міжнародного іспиту з основ медицини як частини єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Цей елемент іспиту нівелює корупційні ризики та об’єктивно перевіряє знання майбутнього лікаря;
• встановити критерій склав-не склав для ЄДКІ в 2019 році. Нагадуємо, що студенти-медики 3 курсу вже у 2019 році складатимуть цей іспит.

За матеріалами МОЗ

Leave a Comment

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH