Вакцинація в практиці сімейного лікаря

Наприкінці квітня 2018 року завершилася перша частина освітнього проекту «Вакцинація в практиці сімейного лікаря», націленого на надання українським фахівцям в галузі охорони здоров’я (СОЗ) корисної та актуальної для професійної діяльності інформації в сфері вакцинопрофілактики.

Протягом місяця було проведено 8 семінарів-тренінгів для  сімейних лікарів, медичних сестер і фельдшерів Обухівського та Броварського міських і районних центрів первинної медико-санітарної допомоги. В проекті прийняли участь 62 спеціалісти охорони здоров’я.

Cемінари були направлені на ознайомлення з нормативно-правовою базою, яка регламентує вакцинацію в країні, особливостями вакцинації дітей з порушенням Календаря щеплень, дорослих і спеціальних груп населення, відпрацювання навичок надання невідкладної допомоги, складання індивідуального календаря вакцинації.  Медичні працівники також пройшли  тренінги з аргументованого консультування батьків до і після проведення імунопрофілактики.

Тренерами виступили Тетяна Бухановська, кандидат медичних наук, доцент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НМАПО імені П.Л. Шупика та Наталія Васецька, медичний менеджер відділу вакцин, GSK Україна. По закінченню курсу всі учасники отримали сертифікати від Української Асоціації сімейної медицини.

Проект «Вакцинація в практиці сімейного лікаря» став одним з перших кроків реалізації спільних освітніх ініціатив Української Асоціації сімейної медицини та ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна» (GSK) в рамках підписаного 25 січня 2018 року Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю. Компанія GSK в Україні протягом багатьох років ініціює і активно підтримує інформаційні та освітні проекти для фахівців в області охорони здоров’я, пов’язані з терапією респіраторних захворювань, застосуванням антибіотиків і профілактикою вакцин-контрольованих захворювань. Співпраця з Українською Асоціацією сімейної медицини стала продовженням багаторічних зусиль GSK в наданні знань, експертизи по реалізації передових світових практик, даним клінічних досліджень і сучасних тенденцій в області імунопрофілактики для лікарської аудиторії.

«Важко переоцінити важливість даного проекту для нашої країни, – зазначає Тетяна Бухановська. На жаль, рівень вакцинації в Україні на сьогодні критично низький. Довіра людей до імунізації зростає, але вкрай повільно, а самі лікарі часом не володіють сучасною та достовірною доказовою інформацією, яка б допомогла пацієнтам у прийнятті важливих рішень щодо свого здоров’я та здоров’я своїх близьких. Більшість фахівців усвідомлюють необхідність удосконалювати свої знання і навички. Під час наших семінарів-тренінгів ми спостерігали високий рівень зацікавленості медичних працівників, що знову-таки свідчить про актуальність теми вакцинопрофілактики серед фахівців охорони здоров’я в Україні».

«Наша мета – побудова довірчих відносин між пацієнтом та лікарем, – підкреслює Наталія Васецька. – А для цього необхідно надати лікареві збалансовану та об’єктивну інформацію високої якості, щоб він мав змогу використовувати отримані знання на благо пацієнта, тому що пацієнт – завжди на першому місці. Наша компанія робить все можливе, щоб відновити рівень довіри до вакцинопрофілактики та захистити населення від вакцин-контрольованих інфекцій».

Друга частина пілотного освітнього проекту «Вакцинація в практиці сімейного лікаря» планується у другій половині 2018 року для спеціалістів Вишгорода та Білої Церкви.

Програма освітнього проекту не містить промоційних матеріалів і реалізується виключно з метою підвищення рівня знань лікарів і середнього медичного персоналу України про сучасні підходи до профілактики вакцин-контрольованих захворювань. Навчання для медичних працівників в рамках проекту здійснюється на безкоштовній основі.

GSK – один зі світових лідерів фармацевтичної індустрії, який займається науковими дослідженнями в галузі фармацевтики та охорони здоров’я, присвячує свою діяльність поліпшенню якості життя людей, допомагаючи людям робити більше, відчувати себе краще та жити довше.

Вакцинація можлива тільки на підставі рекомендацій Вашого лікаря. Перед проведенням вакцинації обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Для отримання більш детальної інформації про вакцинацію або захворювання зверніться до Вашого лікаря. Більше інформації про компанію GSK в Україні та світі – на сайті ua.gsk.com або звернувшись до ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна»: 02152, м. Київ, пр-т Павла Тичини, 1-В, тел. (044) 585-51-85.

Leave a Comment

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH