ЗАМОРОЖУВАННЯ ЕМБРІОНІВ НЕ ПІДВИЩУЄ КОЕФІЦІЄНТ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКЗ ПОПРИ ЗАГАЛЬНУ ПРАКТИКУ

ЗАМОРОЖУВАННЯ ЕМБРІОНІВ НЕ ПІДВИЩУЄ КОЕФІЦІЄНТ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКЗ ПОПРИ ЗАГАЛЬНУ ПРАКТИКУ

Клер Вілсон

Одним з методів, які широко використовуються в репродуктивній медицині, є метод, при якому ембріони заморожують на кілька тижнів, преш ніж використати їх. Як показало дослідження, такий метод  неефективний для підвищення коефіцієнту ефективності у настанні вагітності.

Цей підхід набуває  дедалі більшої популярності. В США приблизно чверть циклів ЕКЗ сьогодні  використовують стратегію «повного заморожування», хоча в неї входять жінки, яким вона потрібна за станом здоров’я.

Під час стандартного ЕКЗ жінки приймають ліки для стимулювання яєчників і  виробництва кількох яйцеклітин, які потім вилучають і запліднюють. Потім отримані ембріони ростуть протягом декількох днів, перш ніж один або два переносять в матку, сподіваючись, що він закріпиться і настане вагітність. Ембріони, які залишилися заморожують для майбутніх спроб.

Заморожувати…

Але клініки репродуктивної медицини дедалі частіше рекомендують жінкам заморозити всі свої ембріони, почекати кілька тижнів і лише тоді імплантувати перші декілька ембріонів. Ідея полягає в тому, що це може підвищити шанси на вагітність, тому що якщо ембріон переносять відразу, то внутрішній шар матки може бути менш сприйнятливим для імплантації через ліки, які жінки приймають для стимулювання яєчників.

Зараз проводиться дослідження, яке має на меті перевірити це припущення. У рамках цього дослідження рандомізовано 460 жінок у клініках Данії, Швеції та Іспанії, частині яких імплантували попередньо заморожені ембріони, а частині — не заморожений ембріон відразу після формування, використовуючи стандартний метод перенесення.

Заморожування всіх ембріонів в результаті дало коефіцієнт вагітності 26%  у порівнянні з 29% за стандартним методом. Ця різниця настільки мала, що може бути випадковою, але вона означає, що заморожування не дає жодних переваг. Результати дослідження були представлені 24 червня на засіданні Європейського товариства з питань репродукції людини та ембріології у Відні.

Попередньо проводилося три дослідження, які розглядали це питання, але лише одне з них мало позитивний результат.

…чи не заморожувати

«Я вважаю, що існує достатньо доказів, що стратегія «повного заморожування» не дає жодних переваг», — зазначила Саша Стормлунд з лікарні Копенгагенського університету в Данії.

Імплантація незамороженого ембріона відразу означає відсутність затримки. «Жінки, як правило, прагнуть завагітніти якомога швидше», — говорить Стормлунд.

Виняток становлять жінки, у яких, можливо, існують ризики отримати побічний ефект ЕКЗ, який називається синдромом гіперстимуляції яєчників, що може призвести до утворення тромбів. У цьому разі  найкращий варіант — зачекати ще два місяці, щоб рівень гормонів повернувся до нормального», — повідомила Стормлунд.

Джерело: https://www.newscientist.com/article/2207380-freezing-embryos-doesnt-boost-ivf-success-rate-despite-common-use/?fbclid=IwAR2B1T3IuoXWZqU-XpiE43BKt8L8uRkUIiq2f Blz_BdcdEI7UP0MuSoZIoA

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH