Legal Medical Forum

21 квітня 2017 р.  в Києві вперше відбувся Legal Medical Forum – спеціалізований захід, присвячений юридичним питанням у сфері медицини.

Захід відбувся за підтримки Асоціації приватних медичних закладів України, ініціатором форуму виступило Юридичне бюро Олени Бабич.

На форумі представники юридичних відділів медичних закладів та юристи, які практикують у сфері медичного права, розповідали про аспекти діяльності, з якими має справу кожна медична установа. Модерували 3 секції форуму засновник та директор ЮК «МедАдвокат» Олена Беденко-Зваридчук, керівник юридичного відділу медичної групи компаній ADONIS Оксана Кушнір та керівник Юридичного бюро Олена Бабич.

Доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Зоряна Черненко у доповіді «Як зміняться умови надання медичних послуг в контексті реформування – правові аспекти» викладала ситуацію, яка наявна зараз, та що очікує всіх учасників сфери надання медичних послуг після впровадження реформи.

Антоніна Нижник, засновник та керівник юридичної компанії «Медконсалтинг», провідний фахівець в галузі медичного права, аудитор з сертифікації систем управління якістю за стандартом ISO серії 9001, розповідала про новації у сфері ліцензування та акредитації медичних закладів – про відміну паперових бланків, особливості ФОПів без медичної освіти та наслідки «спрощення» процедури акредитації для учасників ринку.

Про правові особливості реклами медичних послуг говорив Андрій Павлишин, адвокат юридично-консалтингової компанії «ДЕ-ЮРЕ». Якими законодавчими актами регулюється така реклама, про обмеження та приклади як можна і як не варто рекламувати послуги свого медичного закладу. У доповіді спікер поділився власними кейсами та навів приклади із судової практики.

Наталія Владімірова, патентний повірений, засновник і керуючий партнер патентно-юридичної фірми PRIMA VERITAS, у доповіді «Торговельна марка для медичного закладу – необхідність чи примха?» пояснювала «правильні» і «неправильні» види реєстрації торговельних марок та особливості реєстрації торговельної марки для медичних закладів.

Про особливості розгляду «медичних справ» розповідала суддя Печерського районного суду м. Києва Олеся Василівна Батрин. Учасники форуму мали можливість послухати про категорії судових справ за участі медичних закладів, про докази у таких справах та про особливості провадження судово-медичної експертизи.

Олена Бабич, адвокат, фахівець у галузі медичного права, керівник Юридичного бюро Олени Бабич, виступала з доповіддю на тему «Права і обов’язки сторін лікувального процесу: лікаря і пацієнта». Про права пацієнтів у лікувальному процесі, меншу кількість цих прав у лікарів, про те, що «ознайомлення» з медичними документами не означає отримання копій цих документів та нюанси допуску відвідувачів у відділення інтенсивної терапії.

Керівник юридичного відділу медичного центру «Вітацентр» Ольга Шевельова ділилася досвідом залагодження конфліктів з пацієнтами медичного закладу: як запобігти виникненню цих конфліктів та способи вирішення, якщо він вже виник. У своїй доповіді спікер класифікувала конфлікти за різними чинниками, розповіла як можна управляти  ризиками виникнення конфліктних ситуацій та як мінімізувати негативні наслідки таких ситуацій.

Про організацію роботи юридичного відділу медичного закладу говорила Оксана Кушнір, керівник юридичного відділу медичної групи компаній ADONIS. Про плюси та мінуси юристів-інхаусів та юристів на аутсорсі, власний досвід та функціонал юридичного відділу мали змогу почути учасники форуму.

Сергій Кубанський, заступник голови Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я, трудовий арбітр Національної служби посередництва і примирення, виступав на форумі із темою «Особливості регулювання трудових правовідносин в охороні здоров’я». Під час доповіді спікер повідомляв про особливості трудових відносин з медичними працівниками, істотні умови трудового договору з медиками та про можливості роботи за сумісництвом.

Керівник юридичного відділу «Сінево Україна» Олена Римар розповідала про те, без чого не може обійтися жоден медичний заклад – про договірну роботу. Про важливість письмового договору для медичного закладу, випадки, коли договір потрібно засвідчувати нотаріально та на що потрібно звернути увагу при розробці та підписанні договорів.

Цього року Legal Medical Forum відбувся вперше. Однак зважаючи на зацікавленість аудиторії, актуальність доповідей та схвальні відгуки учасників, ми впевнені, що форум стане щорічним. А тому починаємо готуватися до наступного!

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH