Міжнародному симпозіумі «Теорія і практика репродукції людини»

Цього року відбулося два визначних заходи в галузі репродуктивної медицини, що мали на меті висвітлити питання репродуктивної медицини та основних тенденцій її розвитку. Цими заходами стали Міжнародний  симпозіум «Теорія і практика репродукції людини», травень 2017, Чернівці (Україна)  та    Міжнародний конгрес ESHRE, липень, Женева (Швейцарія). Журнал «Слово о здоровье» надає можливість своїм читачам ознайомитися з ключовими моментами цих визначних подій та дізнатися найбільш актуальну інформацію.

25–27 травня 2017 р. у Чернівцях на Міжнародному симпозіумі «Теорія і практика репродукції людини» для обговорення питань репродуктивної медицини та сучасних тенденцій її розвитку збиралися фахівці в галузі репродуктивних технологій.

Симпозіум з питань репродуктивної медицини проводиться щороку та має на меті об’єднання українського та міжнародного досвіду у сфері репродуктивної медицини. Він є знаковою подією та є сполучною ланкою, що дає змогу професіоналам галузі отримувати необхідну інформацію, обмінюватися думками та генерувати важливі для спільноти рішення в галузі репродуктивної медицини, оскільки одним з основних завдань симпозіуму є розвиток української репродуктивної медицини відповідно до європейських стандартів.

Традиційно щорічні травневі зібрання асоціації проводилися в столиці або у великих містах-мільйонниках, таких як Львів, Одеса, Харків. Цього року велика честь зустрічати делегатів симпозіуму випала Чернівцям, місту з населенням 266 тис., в області в цілому 967 тис. Цим асоціація започаткувала великий проект підтримки та розвитку репродуктивної медицини в невеликих за чисельністю населення регіонах, але які активно займаються репродукцією людини.

Репродуктивна медицина України сьогодні – це передовий край науки та практики, вагомі здобутки якої щорічно  представляються клініками на міжнародних конференціях Європейської, Американської та інших асоціацій. Українським репродуктологам є чим пишатись. Так, вперше у світі в нашій країні успішно застосована технологія «пронуклеарного перенесення» з використанням заплідненої яйцеклітини, що завершилась в 2017 р. народженням здорової дитини. Це новий напрям подолання мітохондріальних генетичних хвороб та безпліддя.

Конференцію відвідали близько 400 учасників та гостей, серед них провідні вчені з усіх куточків України, ближнього та далекого зарубіжжя:  Марк Боуман (Австралія), Йоханнес Вогацкі (Австрія), Пітер Плато (Бельгія), Олег Тишкевич (Республіка Білорусь), Еліезер Гірш, Фельберг Дов (Ізраїль), Наталія Базіл’є (Іспанія), Вячеслав Локшин (Республіка Казахстан), Смітс Берт (Нідерланди), Джон Джанг (США), Волкан Балтачі, Некаті Фіндіклі (Туреччина).

У рамках симпозіуму відбувся діловий обмін досвідом між зарубіжними та вітчизняними науковцями в галузі репродуктивної медицини. З успіхом було проведено пресимпозіуми «Клінічні аспекти використання передімплантаційної генетичної діагности», «Ембріологія та генетика в репродуктивній медицині», «Лапаро- та гістероскопія в репродуктивній медицині», «Особливості роботи персоналу лікарень та поліклінік» та акушерський семінар «Сучасна акушерська практика в репродуктивній медицині».

Під час наукового форуму були обговорені актуальні питання в репродуктивній медицині, які світові тенденції превалюють, як застосувати новітні техніки в підвищенні ефективності допоміжних репродуктивних технологій в Україні.

Зокрема, з доповіддю виступив американський вчений Джон Джанг (John Zhang), який спільно зі своїми колегами застосували техніку вилучення ядра з материнської яйцеклітини з подальшим переміщенням його в донорську, у результаті чого в 2016 р. народилася у світі дитина, для появи якої на світ застосовувалася нова репродуктивна технологія, що припускає використання генетичного матеріалу не двох, а трьох батьків.

Проведення даного наукового форуму доводить визнання успіхів репродуктології України.

Українська асоціація репродуктивної медицини запрошує всіх, хто цікавиться сучасними тенденціями розвитку репродукції людини, на нову зустріч 27–29 травня 2018 р. у  м. Дніпро.

Інформація для довідок:

Українська асоціація репродуктивної медицини (УАРМ) – неприбуткова, некомерційна організація у галузі репродуктивної медицини, завданням якої є поширення медичних знань, впровадження міжнародних стандартів якості, інформаційна підтримка як фахівців, так і пацієнтів. Асоціація об’єднує у своїх рядах фахівців, що займаються проблемами репродукції людини: акушерів-гінекологів, репродуктологів, ембріологів.

www.uarm.org.ua

uarm.kiev@gmail.com

 

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH